Tehtud projektid

Education and Culture Lifelong learning programme COMENIUS

Comenius Projekti programmi raames: Vaimsete puuetega õpilaste sotsiaalne integratsioon

Projekti liik: Mitme osalejaga projekt, Koolide koostöö projekt

Projekti tegevusaasta: Oktoober 2007- Juuli 2009

Projektis osalevad 4 maa erikoolid: Eesti, Saksamaa, Kreeka, Bulgaaria. Projekti visiitide jooksul vaadeldakse psüühiliste erivajadustega laste raskusi sotsiaalsel integreerumisel. Projekt kestab 2 aastat. Selle perioodi jooksul arutletakse javõrreldakse omavahel osalevate maade haridussüsteeme, programme, õpilaste raskusi sotsiaalse integratsiooni valdkonnas ja koostöös partneritega (eriti vanematega).

Projekti peamiseks eesmärgiks on leida psüühiliste erivajadustega laste sotsiaalse integratsiooni parimaid meetodeid ja töövorme nende vanematega, et aidata neid oma last paremini sotsialiseerida. Läbi publikatsioonide, kasutades internetti ja meediat, levitada informatsiooni sellest probleemist, et täiendada haridussüsteemi erivajadustega laste sotsiaalse integratsiooni soodustamiseks ja parandamiseks.