Eriolümpia andis välja teenete-ja hõbemärgid

2019 EO Teenetemärkide laureaadid
foto – Triin Musting

Sel nädalal tähistati Teletornis eriolümpia liikumise 30. aastapäeva. Kõige teenekamaid töötajaid tunnustati kullatud teenetemärgiga ja kaua eriolümpiasse panustanud inimesi hõbemärgiga. “Sellist suurejoonelist aastapäeva tähistamist ei ole me varem teinud ning hõbemärke ja kuldseid teenetemärke andsime välja esmakordselt. Meie tänu saab olla vaid sümboolne, sest väga raske on mõõta seda tööd, mida meie pühendunud inimesed intellektipuudega inimesi sportima tuues igapäevaselt teevad.”

Teenetemärke anti välja kaheksa: Tõnu Karu, Eda Proos, Aili Aus, Aada Teppo, Mallika Koel, Kalmer Sarv, Siret Kruk, Urmas Paju. Tõnu Karu on üks Eriolümpia asutajaliikmetest ja algusaastate entusiastidest, Eda Proos (Haapsalu Viigi kool), Aili Aus (Raiküla kool), Aada Teppo (Kroonuaia kool) on pühendunud kehalise kasvataja õpetajad, kes sel rindel mitu aastakümmet töötanud. Mallika Koel on Eriolümpia asutajaliige ning mitu aastakümmet pühendanud end vaimupuudega tippsportlaste treenimisele ning võistlemisele, tema õpilane Sirly Tiik on paraolümpiamängudelt võitnud kuldmedali.