»

juuni 02

Käsitöökonkurss „Igaüks võib olla – meister!“

too

Kui keegi arvab, et kenad neiud, tikkimisraamiga käes, kes ristpistes tikivad, on jäänud kaugesse minevikku, siis pole see sugugi nii. Tänapäeva neiud oskavad tikkida ristpistes sama hästi, kui nende vanavanaemad. Kaasajal aga õpivad tüdrukud tikkimist nutiseadmete abil. Jah, see on tõesti võimalik! Õppida võib kõike ja igal pool – tähtis on see, et oleks huvitav ning et uued ja vanad sõbrad kokku saaksid. Maikuus toimus Tallinna Kadaka Põhikoolis käsitöökonkurss „Igaüks võib olla meister!“, kuhu olid kutsutud tütarlapsed, et oma käsitöösoskusi näidata.

Konkursist võtsid osa Tondi Põhikooli, Lasnamäe Põhikooli ja Tallinna Kadaka Põhikooli õpilased. Kõigis kolmes koolis õpivad erivajadustega õpilased. Tüdrukuid ootas päris tõsine konkursitegevus – oli vaja kahe tunni jooksul näidise järgi tikkida väike motiiv. Üritusele oli kutsutud sõltumatu žürii, kuhu kuulusid Kadrioru Saksa Gümnaasiumi käsitööõpetaja Anne Tiitson, Mustamäe Reaalgümnaasiumi käsitööõpetaja Natalja Kourgouz ja Narva 6. Kooli käsitööõpetaja Jelena Keedus. Žürii liikmed hindasid igat tööd spetsiaalselt väljatöötatud tabeli järgi. Konkurss annab võimaluse õpiraskustega õpilastel näidata oma kompetentsust ja loob head tingimused nende edaspidiseks arenguks. Üritust toetas Tallinna Haridusamet.