dets. 06

Eriolümpia andis välja teenete-ja hõbemärgid

2019 EO Teenetemärkide laureaadid
foto – Triin Musting

Sel nädalal tähistati Teletornis eriolümpia liikumise 30. aastapäeva. Kõige teenekamaid töötajaid tunnustati kullatud teenetemärgiga ja kaua eriolümpiasse panustanud inimesi hõbemärgiga. “Sellist suurejoonelist aastapäeva tähistamist ei ole me varem teinud ning hõbemärke ja kuldseid teenetemärke andsime välja esmakordselt. Meie tänu saab olla vaid sümboolne, sest väga raske on mõõta seda tööd, mida meie pühendunud inimesed intellektipuudega inimesi sportima tuues igapäevaselt teevad.”

Teenetemärke anti välja kaheksa: Tõnu Karu, Eda Proos, Aili Aus, Aada Teppo, Mallika Koel, Kalmer Sarv, Siret Kruk, Urmas Paju. Tõnu Karu on üks Eriolümpia asutajaliikmetest ja algusaastate entusiastidest, Eda Proos (Haapsalu Viigi kool), Aili Aus (Raiküla kool), Aada Teppo (Kroonuaia kool) on pühendunud kehalise kasvataja õpetajad, kes sel rindel mitu aastakümmet töötanud. Mallika Koel on Eriolümpia asutajaliige ning mitu aastakümmet pühendanud end vaimupuudega tippsportlaste treenimisele ning võistlemisele, tema õpilane Sirly Tiik on paraolümpiamängudelt võitnud kuldmedali.

nov. 23

Projekt tervislikest eluviisidest

20. ja 22. novembril toimus koolis projekti „Tervislike eluviiside elluviimine kehakultuuri kaudu“ presentatsioon. Eesmärk on arendada lastes soovi tegelda kehakultuuriga, juurutada tervislikke eluviise, olla positiivne, teadmishimuline.
Lapsed vaatasid presentatsiooni tervisest ja selle komponentidest, ja loomulikult tegutsesid ka ise aktiivselt. Iga võistkond pidi täitma 7 ülesannet, kus oli vaja ilmutada osavust, koordinatsiooni ja oskust tegutseda meeskonnana, aga oli vaja ka õppida kasutama elektroonilist mõõdulinti ja kompassi. Oli ka ebaharilikke ülesandeid – tuli lahendada spordi kohta käivad mõistatused, aga vihjed olid šifreeritud, mistõttu tuli vastuste leidmiseks tutvuda QR (jooned-koodid) programmiga.
Samuti pidid lapsed näitama oma oskusi skeemide lugemisel ja maastikul orienteerumisel. Lapsed täitsid ülesandeid meeleldi, kogu üritus aga lõppes jalgpallimänguga!
Ees ootab meid sportlik orienteerumine, talvine olümpia, vastlapäev ja palju muud kasulikku, harivat ja huvitavat

nov. 14

Kohtumine sõpradega

13 novembril käisime me külas meie kallitel sõpradel, Tondi põhikooli õpilastel.
Seal me osalesime vene kultuurile pühendatud päeval. Meie lapsed jutustasid oma eesti sõpradele vene rahvatraditsioonidest, esinesid etteastega, kus tegid muusikat puulusikatega. Külaskäigu lõpetuseks mängisid lapsed lõbusaid ühismänge ja andsid üle külakostiks toodud kingitused.

nov. 09

Isadepäev

8 novembril toimus meie koolis isadepäevale pühendatud pidu.

Pidu oli ühtaegu nii lõbus kui liigutav. Meie õpilased pühendasid palju laule isadele ja vanaisadele. Aga spordisaalis toimusid lõbusad mängud: teatevõistlused, palli- ja osavusmängud, jõukatsumisvõistlused. Ootamatult keeruliseks osutus ülesanne, kus oli vaja, boksikinnas käes, komm paberist välja võtta. Ja siingi pingutasid meie isad täiega! Tublid!

sept. 24

SPORDINÄDAL 2019